Wspieramy misje

Wyślij pączka do Afryki 2015!

Wyślij pączka do Afryki!

Nasze Przedszkole również bieże udział w akcji Wyślij Pączka do Afryki.
Przyłącz się do Nas. Razem możemy uszczęśliwić więcej DZIECI!!!

Bracia kapucyni po raz trzeci organizują akcję pomocy pod hasłem „Wyślij pączka do Afryki”. W Tłusty Czwartek będzie można finansowo wesprzeć charytatywne, edukacyjne i religijne projekty polskich zakonników z Republiki Środkowoafrykańskiej i Czadu.

Przedszkole Tam Tam i Tu jest pierwszym przedszkolem w Polsce które wspomaga kapucyńskich misjonarzy w Afryce,a w szczególności br. Benedykta Pączkę -założyciela pierwszej szkoły muzycznej w Republice Środkowoafrykańskiej. Dzięki tej szkole o nazwie "Tam Tam i Tu" daje afrykańskim dzieciom szansę na rozwój.

Wszystko zaczęło się od niego - br. Benedykta Pączki, kapucyna, który od września 2013 r. przebywa na misji w Ngoundaye w Republice Środkowoafrykańskiej.
Serce Afryki od wielu lat targane jest wojnami. Od tygodni nasilają się tam ataki rebeliantów okupujących kraj, a niewinna krew przelewana jest codziennie w bratobójczych walkach.
Największe ofiary ponosi miejscowa ludność, a zwłaszcza niewinne dzieci, które pozbawione domu i opieki rodziców, umierają z powodu głodu i chorób.
Jedyną nadzieją dla nich jest pomoc misjonarzy. Ciepły posiłek i bezpieczne schronienie są szansą na przeżycie.

Tak więc powstało nasze Przedszkole o tej samej nazwie Tam Tam i Tu. Chcemy w nim uczyć dzieci dzielenia się tym co mamy. Nie musi być to nic drogocennego. Wystaczy mały gest który pomoże ubogim dzieciom w Afryce nie być głodnymi i da im szanse na lepsze życie.
Dlatego nasze Przedszkole wspomaga misję br. Benedykta Pączki przekazując 10% z każdego czesnego na pomoc potrzebującym dzieciom.

Takim małym gestem jesteśmy wstanie sprawić by uśmiech na twarzach dzieci był TU w naszym przedszkolu jak i TAM w szkole muzycznej.

Zapraszamy również do wzięcia udziału w akcji "Wyślij PĄCZKA do Afryki" w którą zaangażowane jest nasze Przedszkole.

Więcej informacji http://tamtamitu.kapucyni.pl/